Görüntülü Reklamlar

En beğendiğiniz haber sitenizde veya Gmail hesabınızda bir AdWords reklamı
görüp oraya nasıl geldiğini merak ettiğiniz hiç oldu mu?


Reklamlarınızın görünebileceği bir milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan oluşan bir gruptur. Bu ağdaki siteler, alakalı AdWords reklamları göstermek için Google'la iş ortaklığı yapmaktadır.

Görüntülü Reklam Ağı (önceki adıyla İçerik Ağı), Google Ağı'nın bir parçasıdır. Google Ağı, Googla Arama sonuçları ve Arama Ağı'nın diğer kısımları da dahil olmak üzere, AdWords reklamlarının görüntülenebileceği web sayfalarının tamamına verdiğimiz addır.

Bu türden web siteleri Google Görüntülü Reklam Ağı'nın bir parçasıdır. Görüntülü Reklam Ağı, AdWords reklamları gösteren bir dizi iş ortağı web sitesinden ve belirli Google web sitelerinden (Google Finans, Gmail, Blogger ve YouTube dahil) oluşmaktadır. Mobil siteler ve uygulamalar da bu ağa dahildir. Görüntülü Reklam Ağı'nda reklam gösterdiğinizde, çok çeşitli ilgi alanlarına sahip geniş bir müşteriler yelpazesine ulaşabilir, reklamlarınızı yayınlayacağınız siteleri veya sayfaları seçebilir ve göz alıcı reklam biçimleriyle kullanıcıların ilgisini çekebilirsiniz.

Görüntülü Reklam Ağı'nda, reklamlarınızın gösterileceği yerleri daha spesifik olarak seçebilirsiniz. Reklamlarınız için sayfa türlerini veya belirli web sitelerini ve reklamlarınızın gösterileceği kitleleri seçebilirsiniz.

Göz alıcı reklam biçimleriyle kullanıcıların ilgisini çekin; Görüntülü Reklam Ağı'nda, metin, resim, video veya zengin medya biçimleri gösterilebilir.


Görüntülü Reklam Yayınlayarak;

  • Daha fazla ürün ve hizmet satışı
  • Müşteri bağlılığı oluşturma
  • Müşterilerin ilgisini çekme
  • Marka bilinirliğini arttırma