Sosyal Medya Yönetimi

Anatolia System Bilişim Teknolojileri

Sosyal Medya nedir?

Web 2.0'ın kullanıcı hizmetine sunulmasıyla birlikte Türemiş bir kavramdır Sosyal medya. Dijital ortamda Tek yönlü bilgi paylaşımından, çift yönlü ve eş zamanlı bilgi paylaşımına olanak sağlayan sayısal medya sistemidir. Diğer açılardan sosyal medya; kişilerin internet üzerinde birbirleriyle veya bir topluluk ile yaptığı diyaloglar, fotoğraf paylaşımları ve diğer paylaşımların bütünüdür. Sayısal Sosyal ağlar, insanların birbiriyle içerik ve bilgi paylaşmasını sağlayan internet siteleri ve bu amaç için yazılmış uygulamalar sayesinde, herkes ilgilendiği içeriklere aramalar sonucu ulaşabilmektedir. Küçük gruplar arasında gerçekleşen diyaloglar ve paylaşımlar giderek, UGC-User Generated Content diye İngilizcede teknik tabir olarak söylenen “ kullanıcı bazlı içerik” üretimini giderek arttırmakta, amatör içerikleri dijital dünyada birer değere dönüştürmektedir.

Mobil tabanın gelişmesi ile Zaman ve mekân sınırlaması olmadan, paylaşımın, tartışmanın esas oamaç olduğu bir insani iletişim şeklidir. Sosyal medya platformlarında insanlarla buluşur ve iletişimde bulunursunuz. Birey veya topluluklara kendi sorularınızı sorarsınız ve sorularına cevap alabilirsiniz ürünlerinizi tanıtıp satışına katkıda bulunabilir yardımlaşabilirsiniz. Bu bakımdan sosyal medya resmi olmayan bilgi edinme yollarından da bir tanesidir.


Sosyal Medya Yönetimi nedir neler yapıyoruz?

Sosyal Medya mecralarında bulunan hesapların akademik açıdan bugüne kadar yapılmış değerlendirmeleri üzerinden vermiş olduğunuz hizmet veya amacınız doğrultusunda kitlelere mesajınızı en iyi şekilde duyurarak daha çok kişiye çeşitli kanlardan ulaşmasını sağlamaktır. Genel amaç viral yayılımı sağlamaktır. Sosyal Medya dilini sizi takip eden kitlelere göre en iyi şekilde oluşturmak, çok sıkılgan olan bu yeni kitleye göre bu dili zamanla güncelleyerek doğru sözel grafiksel ve video bazlı paylaşımların bu kitlelerin dikkatini çekecek şekilde oluşmasını sağalmaktır. Sosyal Medya yönetimi Dijital iletişim yöntemleri arasında da yerini almış geniş kitlelere demografik reklamlar ile tanıtım yapma olanağı sağlamaktadır. Sosyal Medya yönetiminin bir parçası olarak kullanılabilen reklamlarla doğru hedeflemeler yapılabilir. Hesaplarınızın bu bağlamlarda profesyonel ekipler tarafından sizinle sürekli iletişim halinde olarak paylaşımlarının yapılması beğeni takipçi sayısının artırılması marka bilinirliği veya ürün satışı sağlanması doğrultusunda çalışmalar yapılır.

Sosyal Medya yönetimi için belirlenecek çalışma Siyaset için: Siyasi bir kurum veya politikacı (Milletvekili, belediye başkanı v.s.) Sanatçılar için: Ses sanatçısı, aktör veya aktris, model, dizi oyuncusu müzik grupları spiker v.b. şekilde Kurumsal markalar için: gıda, toptan üretim, tekstil moda, banka, gibi çeşitli şekillerde ve daha binlerce grupta kategorize edilerek bu kategorilere göre çalışmalar yapılır.


Sosyal Medya Paketlerimiz ve Fiyatlarımız için Tıklayın: www.sosyalmedyayonetimi.co